Výlety po Česku     Výlety po Česku
Přístupy na stránku
Výlety

Z Benešova ku Praze

Vydáno: 1.11.2007   (12119 přečtení)

Pěkná cesta vhodná spíše bez kočárků s krosničkou nebo jen tak.

Z Benešova ku Praze

Vlakem dojedete do Benešova u Prahy. Značka Vás od nádraží zavede k podjezdu pod velmi frekventovanou silnicí. Podejděte a dále pokračujte stále podél silnice, která Vás zavede na zámecké parkoviště. Odtud se vydáte vpravo přes parkoviště po červené značce. Projdete lesem k silnici. Tu přejdete a půjdete dál stále po červené (nenechte se zmást, když ji nějakou dobu neuvidíte, prostě chybí) podél Konopišťského potoka až do vsi Racek. Tam cesta pokračuje stále po levé straně potoka, skrytá za ploty zahrad.
Projdete Vidlákovu Lhotu a pokračujete stále po červené. Krátce nato bohužel přijde úzká cesta, z jedné strany skála a z druhé potok. Tento úsek je sice krátký, ale velmi špatně schůdný s kolem či kočárkem. Číhají na Vás kořeny stromů, velké kameny, spadlé stromy a jiné záludnosti. Nicméně otrlejší to i s kočárkem projdou.
Pak už je cesta celkem v pohodě až do Poříčí nad Sázavou. Tam se dá cesta zakončit po cca 15 km.
Pokud máte ještě chuť, tak se dá pokračovat po modré do Týnce nad Sázavou. Ve Svárově nebo Peceradech se dá cesta ukončit.
Téměř do Poříčí jdete schováni pod stromy, ale dál je třeba počítat s tím, že na Vás bude většinou pražit sluníčko.
Díky výše popsanému hůře schůdnému úseku, není cesta moc vhodná pro kočárky a kola. Ale se starším dítětem nebo krosničkou je dobrá.

Z Benešova ku Praze

Z Benešova ku Praze

Z Benešova ku Praze

Z Benešova ku Praze

Autor:KatkaWeb je provozován na redakčním systému DSRS.
Vyhledávání
Katalog náhodný výběr
Granit
Původní i překladová populárně naučná literatura a beletrie, literatura pro volný čas a pro mládež.